joomla templates top joomla templates template joomla

Zagrali "Grę" i wygrali

inowroclaw.powiat.pl włącz . Opublikowano w Wiadomości powiatowe

Grupa teatralna „Lewart 76” działającą przy ZSP w Kobylnikach i CKiS „Ziemowit” zdobyła II miejsce na Ogólnopolskich Spotkaniach Teatralnych ZWIERCIADŁA w Lublinie wystawiając „Grę” na podstawie utworu „Piaskownica” Michała Walczaka. Zwycięskie przedstawienie wyreżyserował Paweł Lewartowski, nauczyciel historii, a także dyplomowany reżyser. Filip Kostecki otrzymał wyróżnienie dla najlepszego aktora.

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaksicach

gminainowroclaw.eu włącz . Opublikowano w Wiadomości gminne

Od 4 maja 2015r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaksicach, dzięki uprzejmości Ambasady Szwecji, można oglądać wystawę poświęconą Astrid Lindgren.

Dni Inowrocławia 2015

inowroclaw.pl włącz . Opublikowano w Samorząd

Prezydent Inowrocławia zaprasza na Dni Inowrocławia 2015. - W tym roku w nowej, atrakcyjniejszej formule. Dwa dni koncertów i wiele imprez towarzyszących. Zapraszam mieszkańców i gości, którzy w tym czasie odwiedzą nasze miasto, na Dni Inowrocławia 2015 - stwierdził 

Nagrody za „Matematyczną Nocy Maturzystów”

inowroclaw.powiat.pl włącz . Opublikowano w Wiadomości powiatowe

W III Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu podsumowano „Matematyczną Noc Maturzystów” i nagrodzono najbardziej wytrwałych uczestników konkursu. 

Wykazały się odwagą i obywatelską postawą

gminainowroclaw.eu włącz . Opublikowano w Wiadomości gminne

Dwie kobiety, mieszkanki powiatu inowrocławskiego, przeszkodziły złodziejowi. Po tym jak wszczęły alarm i rzuciły się w stronę sprawcy, został on skutecznie zatrzymany. Postawę pań nagrodził Wójt Gminy Inowrocław i Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu.

Wyjazdowe lekcje dla uczniów ZSP w Kościelcu

inowroclaw.powiat.pl włącz . Opublikowano w Wiadomości powiatowe

Uczniowie klas Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Technikum Rolniczego w marcu uczestniczyli dwóch lekcjach wyjazdowych, które przeprowadzono w fabryce kombajnów i pras w Płocku oraz w Tarnowie Podgórnym, gdzie młodzież gościła w firmie zajmującej się sprzedażą ciągników. 

W 10. rocznicę śmierci Honorowego Obywatela Miasta Inowrocławia

inowroclaw.pl włącz . Opublikowano w Inowrocław

Jutro (2 kwietnia) na Skwerze Jana Pawła II, o godz. 21.20 inowrocławianie upamiętnią 10. rocznicę śmierci Papieża Polaka, Honorowego Obywatela Miasta Inowrocławia. Przygotowany zostanie montaż słowno-muzyczny. Pod obeliskiem zapalone będą znicze.

Dzień Flagi RP

inowroclaw.pl włącz . Opublikowano w Samorząd

W przeddzień Święta Konstytucji 3 Maja, czyli 2 maja przypada Dzień Flagi RP - święto państwowe ustanowione w 2004 r. W tym roku 2 maja podczas festynu zorganizowanego w Parku Solankowym, bezpłatnie rozdawane będą biało-czerwone chorągiewki.

Zajęcia pozalekcyjne i konkretny fach w ręku

inowroclaw.powiat.pl włącz . Opublikowano w Wiadomości powiatowe

Uczniowie z trzeciej powiatowej szkoły średniej otrzymali uprawnienia zawodowe honorowane w całej Unii Europejskiej, każde warte prawie 4 tys. zł. 

Spotkanie autorskie z panią Agnieszką Frączek.

gminainowroclaw.eu włącz . Opublikowano w Wiadomości gminne

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich naszą bibliotekę odwiedziła dziś pani Agnieszka Frączek, która jest pisarką literatury dziecięcej. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie: homonimach (Kanapka i innych wierszy kapka) i homofonach (Jedna literka, a zmiana wielka), o frazeologizmach (Siano w głowie, czyli trafiła kosa na idiom) i przysłowiach (Gdy przy słowie jest przysłowie).

Animator Kultury 2015 – wnioski do 10 maja!

inowroclaw.pl włącz . Opublikowano w Samorząd

Do 10 maja można składać w ratuszu wnioski o przyznanie przez Prezydenta Inowrocławia nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Mecze absolwentów w Sawęcinku

gminainowroclaw.eu włącz . Opublikowano w Inowrocław

Dnia 4.04.2015r. w sali gimnastycznej Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku spotkali się absolwenci szkoły. Rywalizację w piłce koszykowej oraz w piłce nożnej halowej wygrała drużyna "pomarańczowych". Po złożeniu życzeń z okazji Świąt Wielkiej Nocy, nauczyciel wychowania fizycznego Piotr Nijak zaprosił byłych uczniów na rewanż zaplanowany w grudniu w trakcie Sylwestrowego Turnieju Absolwentów. Tekst i zdjęcia - P. Nijak

MPK - nowi kontrolerzy

inowroclaw.pl włącz . Opublikowano w Inowrocław

Od 1 kwietnia bilety w autobusach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego kontrolować będą przedstawiciele inowrocławskiej Kancelarii Prawno Finansowej Lex Expensis.