joomla templates top joomla templates template joomla

Był pijany, chciał ugotować obiad, zasnął. W pożarze w inowrocławiu zginęła matka i jej trzy córki, nie wiele brakowało aby było więcej ofiar. 60-latek usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania pożaru

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Inowrocław

Matka próbowała ratować córki, ale ogień rozprzestrzeniał się zbyt szybko, a dym był zbyt gęsty. W pożarze, który wybuchł w kamienicy w Inowrocławiu, zginęła 31-latka i trzy dziewczynki.
 
 
Śledczy z Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy dostali właśnie kluczową opinię biegłych, która potwierdza: ogień pojawił się w mieszkaniu ich 60-letniego sąsiada. Mężczyzna był pijany, chciał ugotować obiad, ale zasnął.
 
- Z opinii wynika, że przyczyną postania pożaru było zaprószenie, a mówiąc dokładniej nieostrożne obsługiwanie się przez podejrzanego użytkowaną przez niego kuchenką gazową – powiedziała Agnieszka Adamska-Okońska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.
 

60-latek już w październiku 2019 roku, bezpośrednio po pożarze, usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania pożaru, którego następstwem była śmierć czterech osób. Grozi mu za to do ośmiu lat więzienia.
 
Przypomnijmy, do zdarzenia dosżło w poniedziałek 28 października zeszłego roku. O godz. 12.35 do inowrocławskiej policji wpłynęła informacja o pożarze mieszkania na poddaszu przy ul. Orłowskiej w Inowrocławiu. Na miejscu trwała akcja ratunkowa i ewakuacyjna. Z kamienicy, gdzie doszło do pożaru, strażacy wynieśli 31- letnia kobietę i troje jej dzieci w wieku 4 i 5 lat oraz 3 miesiące. Ich reanimacja okazała się nieskuteczna.