joomla templates top joomla templates template joomla

Kilkukrotnie ugodził nożem mężczyznę w trakcie ulicznej sprzeczki, do jakiej doszło przy Laubitza w Inowrocławiu. Przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa

info: Policja, Inowrocław włącz . Opublikowano w Inowrocław

Kara 25 lat lub dożywotniego pozbawienia wolności grozi za usiłowanie zabójstwa. Taki zarzut usłyszał 25-letni mieszkaniec Inowrocławia, którego zatrzymali inowrocławscy policjanci. Sprawca podejrzany jest o kilkukrotne ugodzenie nożem napotkanego mężczyzny.
 
 
W niedzielę 8 grudnia w godzinach popołudniowych w Inowrocławiu przy ul. Laubitza doszło do ulicznej sprzeczki między dwoma mężczyznami. Jeden z nich drugiego ugodził kilkakrotnie nożem, powodując obrażenia ciała. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala. 
 
 
Powiadomieni o przestępstwie policjanci ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. Tego samego dnia wieczorem, na jednej z ulic, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę odpowiadającego wyglądem podejrzewanemu i podczas dynamicznej akcji zatrzymali go. Sprawdzili też pobliski teren i znaleźli nóż, którym posłużył się sprawca. Zatrzymany nietrzeźwy 25-latek trafił do policyjnego aresztu. 
 
Zebrane dowody pozwoliły na postawienie mu we wtorek 10 grudnia zarzutów usiłowania zabójstwa i spowodowania u ofiary uszczerbku na zdrowiu. Jeszcze tego samego dnia zatrzymany został doprowadzony do oskarżyciela i sądu, gdzie rozpatrzony został wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami.