joomla templates top joomla templates template joomla

Kradli drewno z lasu. Wpadli w zasadzkę policji i leśników. Podejrzanym grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności

info: Policja, Inowrocław włącz . Opublikowano w Inowrocław

Za kradzież drewna odpowie trzech mężczyzn. Ich łupem padło drewno z terenu Nadleśnictwa Gniewkowo w powiecie inowrocławskim. Sprawcy zostali zaskoczeni przez służby, gdy cięli drewno i ładowali na ciągnik.
 
 
Leśnicy z Nadleśnictwa Gniewkowo, pow. inowrocławski, uzyskali kilka dni temu informację o tym, że w lesie rejonie w Modliborzyc może dochodzić do nielegalnego wywozu drewna. Wspólnie z policjantami przygotowali na złodziei zasadzkę. 
 
 
W minioną sobotę (28.09.19), pod wieczór, służby patrolowały określony teren leśny. W pewnym momencie leśnicy i policjanci zauważyli, jak dwóch mężczyzn ładuje na ciągnik drewno z ułożonego stosu. Obaj (23 i 38l.) byli bardzo zaskoczeni widokiem mundurowych. Podczas przeszukania ich posesji służby również zabezpieczyły skradzione drewno. Wówczas też do sprawy został zatrzymany trzeci z mężczyzn w wieku 66 lat. 
 
Następnego dnia (29.09.19) trzej mieszkańcy powiatu inowrocławskiego usłyszeli zarzuty kradzieży drewna. Łączne straty oszacowane przez nadleśnictwo to ponad 3,5 tys zł. Podejrzanym grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.