joomla templates top joomla templates template joomla

Matka i troje dzieci w wieku 4, 6 i 8 lat zginęło w pożarze do jakiego doszło w Inowrocławiu. Inni mieszkańcy kamienicy zdążyli się ewakuować. W drodze na miejsce jest wojewoda kujawsko-pomorski

Agencja/eReporter24; info/fot: TVPinfo; video: youtube/Inoonline PL włącz . Opublikowano w Inowrocław

31-letnia matka z dziećmi w wieku trzech miesięcy, czterech i sześciu lat zginęły w poniedziałek w pożarze mieszkania w kamienicy w Inowrocławiu (Kujawsko-pomorskie). Na miejscu pracowało 12 zastępów straży pożarnej. Przyczyna pożaru jest nieznana.
 
 
Pożar wybuchł w poniedziałek ok. godz. 12.30 na trzeciej kondygnacji kamienicy, w mieszkaniu na poddaszu w Inowrocławiu (Kujawsko–pomorskie).
 
- "W akcji gaśniczej brało udział 12 zastępów, czyli kilkudziesięciu strażaków państwowej i ochotniczej straży pożarnej" - rzecznik Komendanta Wojewódzkiego PSP w Toruniu Arkadiusz Piętak.
 
 
- "Prowadzona przez nas akcja jest niezwykle utrudniona ze względu na duże zadymienie. Strażacy gaszą pożar wewnątrz budynku, działają w aparatach ochrony dróg oddechowych i przy użyciu sprzętu wysokościowego z zewnątrz" - powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu kpt. Jan Skotnicki.
 
Natomiast rzecznik Komendanta Wojewódzkiego PSP w Toruniu przekazał, że kiedy strażacy zajechali na miejsce zdarzenia, zabezpieczyli miejsce i przystąpili do działań ratowniczo-gaśniczych, które polegały na przeszukaniu budynku oraz równoczesnym gaszeniu.
 
- "W wyniku przeszukiwania budynku strażacy ewakuowali z niego sześć osób. Okazało się, iż były cztery ofiary śmiertelne" - powiedział Arkadiusz Piętak, dodając, że część osób ewakuowała się przed przyjazdem straży pożarnej.
 
Poinformował też, że pożar został już ugaszony. Na terenie tego budynku działa nadzór budowlany, który będzie określał, czy budynek nadaje się do dalszego użytkowania, czy też nie.
 
- "Jeżeli rodziny nie będą mogły wrócić do swojego domostwa, to prezydent miasta zapewnił dla nich lokale zastępcze" - tłumaczył rzecznik KW PSP w Toruniu.
 
 
 
Dodał też, że cały czas budynek jest przeszukiwany, ale na 99,9 procenta więcej poszkodowanych już nie będzie. – Nie będziemy też spekulować. Co do przyczyny będą musieli się wypowiedzieć biegli z zakresu pożarnictwa oraz policja, która przeprowadzi dochodzenie – powiedział Piętak.

Na miejsce tragedii w Inowrocławiu udaje się wojewoda kujawsko–pomorski Mikołaj Bogdanowicz – poinformowało w poniedziałek na twitterze MSWiA.
 
Piętak zaapelował też do wszystkich, aby zadbali o swoje bezpieczeństwo, bo jesteśmy teraz w trakcie sezonu grzewczego.
 
- "Zadbajmy o przeglądy instalacji grzewczej, kominowej i wentylacyjnej, zakupmy czujki dymowe i tlenku węgla dla naszego bezpieczeństwa" - podkreślił rzecznik Komendanta Wojewódzkiego PSP w Toruniu.