joomla templates top joomla templates template joomla

"Żal serce ściska". Inowrocław w żałobie po tragicznym pożarze kamienicy, w którym zginęła matka i jej trzy córki. Policja zatrzymała jednego z mieszkańców kamienicy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu

info: TVN24/x-news; info: Policja, Inowrocław włącz . Opublikowano w Inowrocław

Prezydent Inowrocławia ogłosił w mieście dwudniową żałobę po tragicznym pożarze kamienicy. W jego wyniku zginęła matka oraz jej trzy córki.
 
 
- Niewyobrażalna tragedia. Tutaj wyrazy współczucia dla członków rodziny. Tragedia, która dotyka nas wszystkich. wszyscy mamy małe dzieci. Trudne to jest do wytłumaczenia. Przyczyny oczywiście nie są jeszcze znane natomiast z tego, co słyszeliśmy, pożar nie wybuchł w miejscu, gdzie zginęła ta rodzina tylko w mieszkaniu obok – poinformował Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski.
 
 
- Szkoda, szkoda dzieci. Młoda mama. Jestem babcią też. Tragedia – powiedziała jedna z mieszkanek Inowrocławia.
 
Mieszkańcy kamienicy na razie nie mogą wrócić do swoich domów. Miasto zapewniło im noclegi w hotelu.
 
 
 
W poniedziałek 28 października o godz. 12.35 do inowrocławskiej policji wpłynęła informacja o pożarze mieszkania na poddaszu przy ul. Orłowskiej w Inowrocławiu. Na miejscu trwała akcja ratunkowa i ewakuacyjna. Z kamienicy, gdzie doszło do pożaru, strażacy wynieśli 31- letnia kobietę i troje jej dzieci w wieku 4 i 5 lat oraz 3 miesiące. Ich reanimacja okazała się nieskuteczna.
 
 
 
W sprawie trwa prokuratorskie śledztwo.Przyczyny pożaru ustala biegły z dziedziny pożarnictwa. 
 
Po zebraniu przez policję informacji, jeszcze wczoraj (28.10) został zatrzymany jeden z mieszkańców kamienicy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Trwają czynności w celu ustalenia, czy mężczyzna mógł mieć jakikolwiek związek z pożarem.