joomla templates top joomla templates template joomla

PIKNIK EKOLOGICZNY Z OKAZJI REKULTYWACJI

gminainowroclaw.eu włącz . Opublikowano w Wiadomości gminne

12 października 2015 r. w miejscowościach Góra i Karczyn, Gmina Inowrocław zorganizowała piknik, który zgromadził ponad ćwierć tysiąca osób. Festyn miał związek z kończącą się właśnie rekultywacją składowiska odpadów w Karczynie. Jak już pisaliśmy kilka tygodni wcześniej inwestycja realizowana jest w ramach projektu: „Rekultywacja składowisk odpadów w województwie kujawsko-pomorskim na cele przyrodnicze”, współfinansowanego z POiIŚ.

Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego - Dariusz Kurzawa, skarbnik Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu – Aleksandra Biegun, przewodnicząca Rady Gminy – Krystyna Wysoka, wiceprzewodniczący Rady Gminy - Dawid Jęcek oraz pozostali przedstawiciele lokalnych władz. Atrakcjom nie było końca: poprzez konkursy plastyczne, koncert na eko-instrumentach, panele edukacyjne, aż do form teatralnych.

Uatrakcyjnieniem imprezy był mobilny plac zabaw, grill oraz nagrody. Zwieńczeniem eventu było uroczyste przecięcie wstęg, odsłonięcie tablic pamiątkowych oraz posadzenie symbolicznych dębów: przez wójta Gminy – Tadeusza Kacprzaka i wykonawcę robót – Zenona Polińskiego oraz wicemarszałka - Dariusza Kurzawę i skarbnika WFOŚiGW – Aleksandrę Biegun. Wokół zrekultywowanego składowiska powstała m.in. ścieżka edukacyjna, po przejściu której dzieci posadziły 25 świerków. Uśmiechy uczestników świadczyły, że zarówno rekultywacja jak i piknik zakończyły się pełnym sukcesem.