joomla templates top joomla templates template joomla

Odmalowane czekają na przyjęcie uczniów

inowroclaw.powiat.pl/ włącz . Opublikowano w Wiadomości powiatowe

Szkoły, dla których organem prowadzącym jest Powiat Inowrocławski przeszły drobne wakacyjne remonty. Do końca wakacji pozostał nieco ponad tydzień. Uczniowie beztrosko wykorzystują jeszcze ostatnie dni wolnego od szkolnych obowiązków, a tymczasem szkoły są już gotowe na ponowne przyjęcie młodzieży.

Tradycyjnie, gdy wybrzmiał ostatni dzwonek i uczniowie opuścili sale lekcyjne, do szkolnych pomieszczeń wkroczyły ekipy budowlane i remontowe. Tym razem jednak podczas wakacji w powiatowych placówkach prowadzono drobne remonty i odnawiano sale. W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Inowrocławiu odmalowano cztery pomieszczenia w szkolnej bibliotece.

W II Liceum Ogólnokształcącym wymalowano kantorki i klasy zalane podczas ulewy, odnowiono korytarz przed salą gimnastyczną i wymieniono hydrant oraz stare oświetlenie na ledowe.W III Liceum Ogólnokształcącym wyremontowano pracownię informatyczną. Nowy wygląd nadano pomieszczeniom klasowym w Zespole Szkół im. Marka Kotańskiego, z kolei w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 odmalowano korytarz na II piętrze.

Większe remonty i modernizacje w powiatowych szkołach wykonano w poprzednich latach. Przypomnijmy, największe inwestycje w infrastrukturę oświatową z ostatnich kilku lat, to m.in. termomodernizacje szkolnych budynków ZSP nr 5, ZSP nr 3, ZSP nr 2 i ZSP nr 4, modernizacje sal sportowych obejmujące m.in. wymianę parkietu oraz stolarki okiennej w II LO, ZSP nr 4, ZSP nr 5 oraz ZSO. Rok temu oddano do użytku cztery wielofunkcyjne boiska, które kosztowały budżet Powiatu Inowrocławskiego prawie półtora miliona złotych. Korzystają z nich uczniowie ZSO, ZSP nr 2, ZSP nr 4 i ZSP nr 5. Wcześniej takie same boiska powstały przy ZSP nr 3, ZS im. M. Kotańskiego, ZSP w Kruszwicy i II LO.